Personnel


Managing Director 
Sampsa Sihvola
+35810 349 3100
sampsa.sihvola@mepa.fi
toimitusjohtaja@mepa.fi

 


Information
Pekka Karppanen
+35810 349 3101
pekka.karppanen@mepa.fi
vapaavahti@mepa.fi

 


Helath and Welfare
Krista Lankila
+35810 349 3104
krista.lankila@mepa.fi
formare@mepa.fi

 


Sports
Katja Mertanen
+35896 689 0021
katja.mertanen@mepa.fi
urheilu@mepa.fi

 


Education and hobbies
Jukka Lindell
+35810 349 3105
jukka.lindell@mepa.fi
opinto@mepa.fi

 


Library and Film service
Ella Mustamo
+35896 689 0020 
ella.mustamo@mepa.fi
kirjasto@mepa.fi
video@mepa.fi

 


Office and Ylläs-cabins
Paula Suhonen
+35810 349 3107
paula.suhonen@mepa.fi
toimisto@mepa.fi

 


Finance
Päivi Seppälä
(on leave 1.3-31.8.2019)

+35810 349 3108
paivi.seppala@mepa.fi
talous@mepa.fi

Luottamuksellinen turvaposti
 


Assistant  (01.02.-30.09.2019)
Anna Tenkanen
+35810 349 3106
anna.tenkanen@mepa.fi

 


Field Officer; Vuosaari, Kilpilahti, Porvoo, Loviisa and Kotka
Teemu Laasio
+35810 349 3112
teemu.laasio@mepa.fi 

Niklas Peltola (on leave until 23.05.2019)
+35810 349 3109
niklas.peltola@mepa.fi
asiamies.helsinki@mepa.fi
vuosaari@mepa.fi


Field Officer; Turku and Naantali
Juha Toivanen
+35810 349 3111
juha.toivanen@mepa.fi
asiamies.turku@mepa.fi


Field Officer; Helsinki, Hanko and Inkoo
Jaakko Aarninsalo
+35810 349 3110
jaakko.aarninsalo@mepa.fi
asiamies.helsinki@mepa.fi


Hernesaari Cruise Crew Anchor Lounge
+358 9 668 9000
hernesaari@mepa.fi

 

The Finnish Seamen's Service

Linnankatu 3, 00160 Helsinki

+358 9 668 9000
mepa@mepa.fi

Open during the week 9.00–15.00

 

Billing information


Y-tunnus: 0242520-5

Verkkolaskut
Välittäjä: OpusCapita
Välittäjätunnus: 003710948874 
Verkkolaskuosoite/OVT-tunnus: 003702425205

Postiosoite laskuille (paperilaskujen skannaus):
Merimiespalvelutoimisto
PL 23154 
00063 Laskunet