Personal


Verkställande direktör 
Sampsa Sihvola
+35810 349 3100
sampsa.sihvola@mepa.fi
toimitusjohtaja@mepa.fi


Informationsansvarig
Pekka Karppanen
+35810 349 3101
pekka.karppanen@mepa.fi
vapaavahti@mepa.fi


Hälsoansvarig
Krista Lankila
+35810 349 3104
krista.lankila@mepa.fi
formare@mepa.fi


Idrottsansvarig
Katja Mertanen
+35896 689 0021
katja.mertanen@mepa.fi
urheilu@mepa.fi


Studie- och hobbyverksamhet
Jukka Lindell
+35810 349 3105
jukka.lindell@mepa.fi
opinto@mepa.fi


Bibliotek och film- ansvarig
Ella Mustamo
+35896 689 0020 
ella.mustamo@mepa.fi
kirjasto@mepa.fi
video@mepa.fi


Kontor och yllässtugor
Paula Suhonen
+35810 349 3107
paula.suhonen@mepa.fi
toimisto@mepa.fi


Ekonomi
Päivi Seppälä
(på studieledighet 1.3-31.8.2019)

+35810 349 3108
paivi.seppala@mepa.fi
talous@mepa.fi

Luottamuksellinen turvaposti


Kontor- och ekonomiassistent  (1.2.-30.09.2019)
Anna Tenkanen 
+35810 349 3106
anna.tenkanen@mepa.fi

 


Ombudsman i Nordsjö, Sköldvik, Borgå, Lovisa och Kotka
Niklas Peltola
+35810 349 3109
niklas.peltola@mepa.fi
asiamies.helsinki@mepa.fi
vuosaari@mepa.fi

 


Ombudsman i Åbo region och Nådendal
Juha Toivanen
+35810 349 3111
juha.toivanen@mepa.fi
asiamies.turku@mepa.fi

 


Ombudsman i huvudstatsregionen, Hangö och Ingå
Jaakko Aarninsalo
+35810 349 3110
jaakko.aarninsalo@mepa.fi
asiamies.helsinki@mepa.fi

 


Ansvarig för Ärtholmens verksamhet

+358 9 668 9000
hernesaari@mepa.fi

 

 

Sjömansservicebyrån

Slottsgatan 3, 00160 Helsinki

+358 9 668 9000
mepa@mepa.fi

Huvudkontoret är öppet vardagar kl 9-15

 

Faktureringsuppgifter


Organisationsnummer: 0242520-5

Nätfakturor
Medlare: OpusCapita
Medlarnummer: 003710948874 
Nätfakturadress/OVT-nummer: 003702425205

Postadress för fakturor (skanning av pappersfakturor):
Sjömansservicebyrån
PL 23154 
00063 Laskunet